دختر یا پسر

هنوز نیامده بودی و هوای آمدنت به دل و ذهن ما افتاده بود. همه چیز هم دست به دست هم داده بود که مدام به تو و آمدنت فکر کنیم. هرکسی ما را می دید خبر از خوابی که دیده بود می داد. حالا خواب ها به تنهایی مهم نبودند. مهم تصمیمی بود که برای داشتنت گرفته بودیم. شرایطی که فکر می کردیم مهیاتر از همیشه است.

در همان حال و احوال بود که آدم هایی خواب هایی از نوع جنسیت بچه تعیین کن، دیده بودند. هرکه هم خواب می دید، جنسیت نقطه ی نیامده را پسر تعیین می کرد. بعد از اینکه حضورت در درونم احساس شد، بازهم هرکه فهمید جنسیتش را پسر تعیین کرد. همان ماه های اول سفری به شیراز داشتیم. آب و هوای شیراز آنقدر خوب بود که به اندازه چند روز وضع حال و احوال من هم بهتر باشد. هوای شیراز خوب به تو ساخته بود. قرارهای شبانه ای با حافظ داشتیم. حافظ را باید بهتر بشناسی. شاعری که شعرهایش می شود همه عاشقانه ی زندگیت. حافظی که حتی نامت را با او شناختم.

آنقدر در اطراف از پسر بودنت مطمئن بودند که در حافظیه تفالی به حافظ زدم. خواستم بدانم که باید چگونه با وجودی که آن روزها به «نقطه» می شناختمش برخورد کنم. راستش را بخواهی اطمینان قلبی پدرت بر پسر بودنت و تلاش همگان برای جاانداختن این موضوع، مرا مطمئن کرده بود که پسری. آنقدر که نگذاشتند به حدس 70 درصدی دکتر از جنسیت تو دل ببندم. حافظ هم آب پاکی را روی دستمان ریخت. انگار که پسرم شده باشی. در حال کنار آمدن با فرزندی بودم که پسر باشد. اتفاقی که هیچوقت در زندگی بدان نیاندیشیده بودم. اما بالاخره باید حسش می کردم.

اما همه ارتباطم با تو، ارتباط با موجودی بود که نمی شناختمش. طفلکی که اسم نداشت. جنس نداشت. با تلقین های اطرافیان شده بود پسرکی که حتی برای نامش فکری نکرده بودم. ششم فروردین بود که دکتر با قطعیت جنسیت تو را گفت. باور نمی کردم. یعنی باورم پرشده بود از یقین های اطرافیان و جنسیت تو همانی بود که دوست داشتم فرزندم باشد. دختر بودی. رحمت بودی. پاک و معصوم.

سلمای من در دلم و ذهنم زاده شده بود!

Advertisements
این نوشته در مادرانه ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s